برنامه دانستنيهاي جنسي قبل و بعد از ازدواج براي تمام سنين الزامي راهنماي روابط زناشويي معرفي و اموزش اخرين روشهاي در مان بيماريهاي جنسي بين اقايون و خانومها روش درمان استمناء ( خود ارضايي) و زود ارضايي ( زود انزالي ) دير انزالي آداب و سنن شب زفاف دوران بعد از وضع حمل روشهاي شاد کردن خانم ها کليد قلب همسرم سن مناسب ازدواج روابط ميان عروس‌ها و مادرشوهرها آموزش مسايل جنسي به کودکان مردان مريخي و زنان ونوسي آمادگي مردان براي ازدواج با چه زنان و مرداني نمي توان ازدواج كرد پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي جوانان ارتباط دختر و پسر قبل از ازدواج شرايط لازم دختر و پسر براي ازدواج کاهش استرس و افسردگي جوانان فاصله سني در ازدواج عوامل مؤثر در تفاهم و توافق در ازدواج دلواپسي هاي دوران نامزدي تشريح دستگاه تناسلي مردان تشريح دستگاه تناسلي زنانه انواع بيماريهاي مقاربتي بستن لوله هاي اسپرم بر(وازکتومي) عوارض خودارضايي-انحراف جنسي ازدواج موقت از نظر شهيدمطهري آداب و اصول شير دادن به نوزادن بيماري هاي زنان درمان زود انزالي مردان (نوعي ناتواني جنسي) نقش پستان در زنان همه چيز درباره اندازه آلت تناسلي مردان روش هاي جلوگيري از بارداري پرده بکارت و انواع آن انواع ترشحات خروجي از دستگاه تناسلي مرد حکم اميزش با همسر از پشت همه چيزدر مورد (HIV) ايدز (AIDS) آميزش جنسي در دوران بارداري علل سرد مزاجي زنان چند قانون براي دوران نامزدي همه چيز درباره کاندوم و جلوگيري از بارداري سرطان بيضه در مردان 7 باور غلط مردها درباره ي زنها- close بررسی چگونگی رویداد رابطه جنسی دهانی oral sex در میان گروهی از دانشجویان - مقالات زناشویی-مردان مريخي و زنان ونوسي آمادگي مردان براي ازدواج با چه زنان و مرداني نمي توان ازدواج كرد پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي جوانان ارتباط دختر و پسر قبل از ازدواج شرايط لازم دختر و پسر براي ازدواج کاهش استرس و افسردگي جوانان فاصله سني در ازدواج عوامل مؤثر در تفاهم و توافق در ازدواج دلواپسي هاي دوران نامزدي تشريح دستگاه تناسلي مردان تشريح دستگاه تناسلي زنانه انواع بيماريهاي مقاربتي بستن لوله هاي اسپرم بر(وازکتومي) عوارض خودارضايي-انحراف جنسي ازدواج موقت از نظر شهيدمطهري آداب و اصول شير دادن به نوزادن بيماري هاي زنان درمان زود انزالي مردان (نوعي ناتواني جنسي) نقش پستان در زنان همه چيز درباره اندازه آلت تناسلي مردان روش هاي جلوگيري از بارداري پرده بکارت و انواع آن انواع ترشحات خروجي از دستگاه تناسلي مرد حکم اميزش با همسر از پشت همه چيزدر مورد (HIV) ايدز (AIDS) آميزش جنسي در دوران بارداري علل سرد مزاجي زنان چند قانون براي دوران نامزدي همه چيز درباره کاندوم و جلوگيري از بارداري سرطان بيضه در مردان باور غلط مردها درباره ي زنها


مقالات زناشویی

شناخت زنان ومردان-قبل و بعد از ازدواج برای تمام سنین الزامی راهنمای روابط زناشویی معرفی و اموزش اخرین روشهای در مان بیماریهای جنسی بین اقایون و خانومها روش درمان استمناء ( خود ارضایی) و زود ارضایی ( زود انزالی ) دیر انزالی آداب و سنن شب زفاف دوران بعد از وضع حمل روشهای شاد کردن خانم ها کلید قلب همسرم سن مناسب ازدواج روابط میان عروس‌ها و مادرشوهرها آموزش مسایل جنسی به کودکان مردان مریخی و زنان ونوسی آمادگی مردان برای ازدواج با چه زنان و مردانی نمی توان ازدواج کرد پیشگیری از آسیب های اجتماعی جوانا

بررسی چگونگی رویداد رابطه جنسی دهانی oral sex در میان گروهی از دانشجویان
نویسنده : - ساعت ٥:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٦/۱٧
 

 

تا قبل از نیمه اول قرن بیستم رابطه جنسی دهانی در میان مردم واجد خصوصیاتی چند بود که به تدریج در نیمه دوم این قرن دچار تغییر شد. اول: رابطه جنسی دهانی اغلب در میان زوج های متأهل دیده میشد و افراد غیرمتأهل تمایل چندانی به انجام آن نشان نمی دادند. دوم: به رابطه جنسی دهانی اغلب به چشم یک "رابطه جنسی"نگاه نمی شد. سوم: نسبت مردانی که تمایل به انجام این کار را برای جفت خود داشتند بسیار بیشتر از زنان بود. همچنین بسیاری تخمین درستی از میزان شیوع این کار در میان زنان و مردان نداشتند. در سالهای اخیر مطابق بررسی های انجام شده از زمان آلفرد کینزی به بعد این روند در هر سه محور دچار تغییر شده است.
در مطالعه حال حاضر که اطلاعات آن طی یک بررسی آن لاین از طریق مخاطبین اینترنتی آن بدست آماده سعی شده ابعاد مختلف رابطه جنسی دهانی مورد بررسی قرار گیرد. از امتیازات این بررسی استفاده از پرسشنامه آن لاین بود. طبق بررسی های قبلی ظاهراً انسانها در این حالت راحت تر از یک مصاحبه رو در رو به سوالات جواب میدهند. از نقاط ضعف این بررسی میتوان به سوءتفاهم در درک مشترک بعضی عبارات و کلمات و عدم امکان توضیح بیشتر توسط مصاحبه شونده اشاره کرد.

 •  مخاطبین بررسی2147 نفر از دانشجویان دانشگاه جورجیا با سن 18 یا بیشتر بودند که  واحد روانشناسی مقدماتی را گذرانده و برای این منظور دعوت شده بودند.

 • 62 درصد از شرکت کنندگان زن و 48 درصد مرد بوده و 90 درصد از آنها جوانان غیرهمجنسگرای زیر 21 سال بودند. 1 درصد از آنان خود را همجنسگرا یا دوجنسگرا معرفی کردند .

 

 • 62 درصد تجربه نزدیکی را داشته اند. حالب این است که 21 نفر با وجود سابقه نزدیکی خود را باکره می دانستند.

 • 86 درصد در سال گذشته با دو نفر یا کمتر رابطه جنسی داشته اند و 70 درصد در تمام عمر اینچنین بوده اند. 37.6 درصد اصلا جفتی نداشته اند. در این آمارها بین مردان و زنان تفاوت چشمگیری وجود نداشت.

 •  از 717 فرد باکره تقریباً حدود 40 درصد تماس جنسی دهانی با فرد دیگری داشته اند (بعنوان دهنده یا گیرنده تماس). این رقم برای غیرباکره ها حدود 95.5 درصد بوده است.

 •  تقریبا نیمی از شرکت کنندگان (53.5 درصد) رابطه جنسی دهانی را یک رابطه عاطفی- جنسی کاملاً نزدیک بین دو نفر تلقی میکردند. اکثریت افراد  فقط چنین تلقی را در مورد خود نزدیکی داشته اند.

 • تعداد بیشتری از افراد در روابط رسمی تری (بعنوان نامزد یا همسر) که امنیت بیشتری برای نزدیکی وجود دارد ترجیح میدادند از رابطه جنسی دهانی استفاده نکنند یا بعبارت دیگر لازم نمی دانستند.

 • 12 درصد از افراد به هیچ وجه تجربه رابطه جنسی دهانی نداشته اند. 61.3 درصد در یک رابطه جنسی متعهد committed relationshipاقدام به اینکار کرده اند. 30.4 درصد با نامزد یا همسر خود و 27.4 درصد بسته به موقعیت های متفاوت چنین تجربه ای داشته اند. 12 درصد در رابطه های دوستانه و 12 درصد هم در روابط صرفاً جنسی اقدام به تماس دهانی کرده اند.

 • در مقایسه زنان و مردان تعداد زنانی که تمایل بیشتر به دهنده بودن تماس جنسی دهانی داشتند بیش از مردان بوده است. بعبارت دیگر تعداد مردانی که تمایل به گیرنده بودن داشتند از زنان بیشتر بوده است. تعداد زنان بیشتری دوست داشتند این کار را برای آقایان انجام دهند بیشتر به این دلیل که او از این کار لذت می برد.

 •  از نظر علت تمایل به رابطه جنسی دهانی، لذت "گیرنده تماس" مهمترین علت (حدود 80 درصد موارد) بوده است. احتراز از نزدیکی، لذت شخصی، لذت بخشیدن دوطرفه و رودربایستی برای مقابله به مثل علت نادرتر این موضوع بوده است.

 •  از نظر آشنایی، همه شرکت کنندگان با احتمال انتقال بیماری های مقاربتی از این طریق آشنایی کافی نداشتند.  تنها حدود 29 درصد از غیرباکره ها و 24 درصد از باکره ها اطلاع درستی از روش مناسب حفاظتی برای جلوگیری از انتقال بیماری های مسری حین تماس دهانی (مانند dental dam و کاندوم) داشتند. در پاسخ به این سوال که مهمترین وسیله حفاظتی که شما ممکن است استفاده کنید چیست؟ 90 درصد از پاسخ های درست به کاندوم مردانه اشاره کردند. ظاهراً به دلیل شکل و وسعت پوشش دهی، کاندوم های زنانه وسیله مناسبی برای استفاده حین رابطه جنسی دهانی برای خانم ها نیستند. به این ترتیب وقتی خانم ها گیرنده رابطه دهانی باشند احتمال انتقال عامل بیماری (مثل تبخال) از مرد به زن افزایش می یابد. درصورت انتقال عامل از زن به مرد، مهمترین علائم این عفونت میتواند گلودرد عفونی باشد.

 • در مقابل 73 درصد از خانمها تنها 64.5 درصد از آقایان به این سوال که "آیا امکان انتقال بیماری سوزاک حین تماس دهانی وجود دارد؟" پاسخ درست داده اند. در کل حدود 20 درصد از افراد از احتمال خطر انتقال بیماری های مقاربتی با تماس دهانی اطلاعی نداشتند.

 • حدود 80 درصد از خانم ها و آقایان اظهار داشتند که حین رابطه دهانی از وسیله حفاظتی مطمئن استفاده نمیکنند. ظاهراً اکثر افراد اطلاعات کافی در مورد اهمیت توجه به بیماری های مقاربتی دیگری به غیر از ایدز (مانند زگیل یا تبخال) نداشته اند.

 •  اکثر باکره ها و (بخصوص) غیرباکره ها اظهار داشتند که در یک رابطه متعهد راحت تر میتوانند دهنده یا گیرنده تماس دهانی باشند تا بعنوان نامزد یا همسر. تعداد کمتری از افراد در دیگر نوع روابط (مانند روابط صرفاً جنسی یا غیرمتعهد دوستانه) مایل به تماس دهانی بودند که در کل نسبت غیرباکره ها بیش از باکره ها بود.

 • در مقابل 65 درصد از خانمها تنها 55 درصد از آقایان مایل به تماس دهانی در یک رابطه متعهد بودند. همچنین در مقابل 20 درصد از آقایان تنها 7 درصد از خانمها مایل به تماس دهانی در یک رابطه غیرمتعهد بودند.   به این ترتیب نسبت آقایانی که بیشتر گیرنده تماس دهانی هستند بیش از خانم هاست.

 • با توجه به احساس وابستگی عاطفی کمتر در یک رابطه جنسی دهانی، فرد آسیب پذیری کمتری حین انجام این کار در رابطه با جفت خود داشته و همراه با فعالیت های جنسی چون دگرارضایی دو طرفه و ماساژهای جنسی میتواند  جایگزینی خوبی بجای نزدیکی در رابطه های نه چندان جدی محسوب شود. عدم احتمال حاملگی ناخواسته نیز از مزایای جایگزینی این فعالیت بجای نزدیکی در این گونه روابط می باشد. 
comment نظرات ()